Swansea 1 Sheffield Wednesday 1

The Swans have to make do with just a point at the Liberty this evening against Sheffield Wednesday thanks to Andre Ayew's second half equaliser.

However, we were denied what looked like a winning goal in stoppage time with the referee awarding Wednesday a free kick for a reason that only he seems to know about.

Share your thoughts in our matchday thread

Matchday thread here


You can also submit your player ratings here

TV Games 25 Nov - 4 Dec

Want some information around tickets or travel for games please post it in here. Please do not advertise any tickets above face value or they will simply be removed.

Moderator: stevethejack

User avatar

Topic author
stevethejack
Posts in topic: 1
Posts: 21
Joined: 26 Jun 2020 11:26

TV Games 25 Nov - 4 Dec

Unread post by stevethejack »

Wednesday 25th November
13:30 Parma v Cosenza - Coppa Italia - BT Sport Red Button
17:55 Olympiakos v Man City - Champions League - BT Sport 3
17:55 Borussia Mönchengladbach v Shakhtar Donetsk - Champions League - BT Sport 1
19:45 Swansea City v Sheffield Wednesday – Championship - Sky Sports Arena
19:45 Bristol City v Watford – Championship - Sky Sports Football & Main Event
20:00 Liverpool v Atalanta - Champions League - BT Sport 2
20:00 Bayern Munich v Red Bull Salzburg - Champions League - BT Sport 3
20:00 Inter Milan v Real Madrid- Champions League - ESPN
20:00 Atlético Madrid v Lokomotiv Moscow - Champions League - BT Sport Red Button
20:00 Marseille v FC Porto - Champions League - BT Sport Red Button
20:00 Ajax v FC Midtjylland - Champions League - BT Sport Red Button
22:30 EFL on Quest – Highlights - QUEST

Thursday 26th November
16:00 Sampdoria v Genoa - Coppa Italia - BT Sport Red Button
17:55 SC Braga v Leicester - Europa League - BT Sport 1
17:55 Molde v Arsenal - Europa League - BT Sport 2
17:55 Sparta Prague v Celtic - Europa League - BT Sport 3
17:55 Lille v AC Milan - Europa League - ESPN
17:55 Maccabi Tel-Aviv v Villarreal - Europa League - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
17:55 Slovan Liberec v Hoffenheim - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
17:55 AEK Athens v FC Zorya Luhansk - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
17:55 CSKA Moscow v Feyenoord - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
17:55 CSKA Sofia v Young Boys - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
17:55 FK Qarabag v Sivasspor - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
17:55 Gent v Red Start Belgrade - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
17:55 LASK v Antwerp - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
17:55 Wolfsberger AC v Dinamo Zagreb - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
20:00 Tottenham v Ludogorets - Europa League - BT Sport 2
20:00 Rangers v Benfica - Europa League - BT Sport 3
20:00 Dundalk v Rapid Vienna - Europa League - ESPN
20:00 Standard Liege v Lech Poznan - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
20:00 AZ Alkmaar v Real Sociedad - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
20:00 Bayer Leverkusen v Hapoel Be'er Sheva - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
20:00 CFR Cluj v Roma - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
20:00 Granada v AC Omonia - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
20:00 Napoli v Rijeka - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
20:00 Nice v Slavia Prague - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
20:00 PSV Eindhoven v PAOK - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)

Friday 27th November
19:00 West Ham U23 v Man United U23 - Premier League 2 - MUTV
19:30 Wolfsburg v Werder Bremen – Bundesliga - BT Sport 2
19:45 Brentford v QPR – Championship - Sky Sports Football & Main Event
19:45 Bala Town v Newtown AFC - Welsh PL - S4C (on-line only)
19:55 Tranmere v Brackley Town - FA Cup - BBC 2 & iPlayer
20:00 Crystal Palace v Newcastle - Premier League - Amazon Prime
20:00 Real Valladolid v Levante - La Liga – FreeSports & LaLigaTV
20:00 Strasbourg v Rennes - Ligue 1 - BT Sport 3

Saturday 28th November
12:30 Reading v Bristol City – Championship - Sky Sports Football & Main Event
12:30 Brighton v Liverpool - Premier League - BT Sport 1
12:30 Morecambe v Solihull Moors - FA Cup BBC Website & iPlayer
12:30 Man United U18 v Newcastle U18 - U18 Premier League - MUTV
13:00 Elche v Cádiz - La Liga - LaLigaTV
13:30 Connah's Quay Nomads v Barry Town United - Welsh PL - S4C
14:00 Sassuolo v Inter Milan - Serie A – FreeSports & LiveScore App
14:30 VfB Stuttgart v Bayern Munich – Bundesliga - BT Sport 3
14:30 Borussia Dortmund v FC Cologne – Bundesliga - ESPN
15:00 Man City v Burnley - Premier League - BT Sport 1
15:00 Bradford v Oldham - FA Cup - BBC Website & iPlayer
15:00 Cheltenham v Crewe - FA Cup - BBC Website & iPlayer
15:00 Portsmouth v King's Lynn Town - FA Cup - BBC Website & iPlayer
15:15 Valencia v Atlético Madrid - La Liga - LaLigaTV
16:00 Marseille v Nantes - Ligue 1 - BT Sport Red Button
17:00 Benevento v Juventus - Serie A - FreeSports & LiveScore App
17:15 St Mirren v Aberdeen - Scottish League Cup - Premier Sports 1
17:30 Everton v Leeds - Premier League - Sky Sports PL & Main Event
17:30 Peterborough v Chorley - FA Cup - BT Sport 2
17:30 Borussia Mönchengladbach v Schalke 04 – Bundesliga - BT Sport 1
17:30 Huesca v Sevilla - La Liga – LaLigaTV
17:45 FC Emmen v Ajax – Eredivisie - LiveScore App
18:00 Santa Clara v FC Porto - Primeira Liga - LiveScore App
19:45 Atalanta v Verona - Serie A - Premier Sports 1 & Lice Score App
20:00 WBA v Sheffield United - Premier League - Sky Sports PL & Main Event
20:00 Real Madrid v Alavés - La Liga - LaLigaTV
20:00 Paris St Germain v Bordeaux - Ligue 1 - BT Sport 2
20:30 Sporting Lisbon v Moreirense - Primeira Liga - LiveScore App
21:00 EFL on Quest – Highlights - QUEST
22:25 Match of the Day – Highlights – BBC 1

Sunday 29th November
06:00 Cerezo Osaka v Yokohama FC - J League - FreeSports
07:55 Match of the Day – Highlights – BBC 1
10:00 EFL on Quest – Highlights - QUEST
11:15 Vitesse Arnhem v Fortuna Sittard – Eredivisie - LiveScore App
11:30 Lazio v Udinese - Serie A - Premier Sports 2
15:00 Nottingham Forest v Swansea City – Championship – Swans TV, Sky Sports Football & Main Event
12:00 Lyon v Reims - Ligue 1 - ESPN
12:30 Heidenheim v Hamburg - Bundesliga 2 - BT Sport 3
13:00 Barcelona v Osasuna - La Liga - LaLigaTV
13:30 Barnet v MK Dons - FA Cup - BBC Website & iPlayer
13:30 Barrow or AFC Wimbledon v Crawley - FA Cup - BBC Website & iPlayer
13:30 Bristol Rovers v Darlington - FA Cup - BBC Website & iPlayer
13:30 Carlisle v Doncaster - FA Cup - BBC Website & iPlayer
13:30 Mansfield v Dagenham & Redbridge - FA Cup - BBC Website & iPlayer
13:30 Shrewsbury v Oxford City - FA Cup - BBC Website & iPlayer
13:30 Stevenage v Hull - FA Cup - BBC Website & iPlayer
13:30 Stockport v Yeovil - FA Cup - BBC Website & iPlayer
13:30 Feyenoord v FC Utrecht – Eredivisie - LiveScore App
14:00 Southampton v Man United - Premier League - Sky Sports PL & Main Event
14:00 Celtic v Ross County - Scottish League Cup - Premier Sports 1
14:00 AC Milan v Fiorentina - Serie A – FreeSports & LiveScore App
14:00 Bologna v Crotone - Serie A - LiveScore App
14:00 Monaco v Nimes - Ligue 1 - ESPN
14:30 Bayer Leverkusen v Hertha Berlin – Bundesliga - BT Sport 3
14:45 Marine v Havant & Waterlooville - FA Cup - BT Sport 1
15:15 Getafe v Athletic Bilbao - La Liga - LaLigaTV
16:00 Nice v Dijon FCO - Ligue 1 - ESPN
16:30 Chelsea v Tottenham -Premier League - Sky Sports PL & Main Event
17:00 Falkirk v Rangers - Scottish League Cup - Premier Sports 1
17:00 Mainz v Hoffenheim - Bundesliga - BT Sport 3
17:00 Cagliari v Spezia - Serie A - LiveScore App
17:30 Celta Vigo v Granada - La Liga - LaLigaTV
19:15 Arsenal v Wolves - Premier League - Sky Sports PL & Main Event
19:45 Napoli v Roma - Serie A – FreeSports & Premier Sports 1
20:00 Real Sociedad v Villarreal - La Liga - LaLigaTV
20:00 St Etienne v Lille - Ligue 1 - BT Sport 1
22:50 Match of the Day – Highlights – BBC 1

Monday 30th November
17:00 Lechia Gdansk v Lech Poznan – Ekstraklasa - FreeSports
17:30 Leicester v Fulham - Premier League - Sky Sports PL & Main Event
17:30 Torino v Sampdoria - Serie A - Premier Sports 1
19:30 VFL Bochum v Fortuna Dusseldorf - Bundesliga 2 - BT Sport 2
19:45 Canvey Island v Boreham Wood - FA Cup - BT Sport 1
19:45 Genoa v Parma - Serie A - FreeSports
20:00 West Ham v Aston Villa - Premier League - Sky Sports PL & Main Event
20:00 Real Betis v Eibar - La Liga – LaLigaTV

Tuesday 1st December
17:55 Shakhtar Donetsk v Real Madrid - Champions League – BT Sport 1
17:55 Lokomotiv Moscow v Red Bull Salzburg - Champions League - ESPN
19:45 Rotherham v Brentford - Championship - Sky Sports Football & Main Event
19:45 Birmingham v Barnsley – Championship - Sky Sports Arena
19:45 Bournemouth v Preston – Championship - Sky Sports Red Button
19:45 Cardiff v Huddersfield – Championship - Sky Sports Red Button
19:45 Derby v Coventry – Championship - Sky Sports Red Button
19:45 QPR v Bristol City – Championship - Sky Sports Red Button
20:00 Liverpool v Ajax - Champions League – BT Sport 2
20:00 FC Porto v Man City - Champions League – BT Sport 3
20:00 Atlético Madrid v Bayern Munich- Champions League – ESPN
20:00 Borussia Mönchengladbach v Inter Milan - Champions League – BT Sport Red Button
20:00 Atalanta v FC Midtjylland - Champions League – BT Sport Red Button
20:00 Marseille v Olympiakos - Champions League – BT Sport Red Button

Wednesday 2nd December
17:55 Istanbul Basaksehir v RB Leipzig - Champions League – BT Sport 1
17:55 FC Krasnodar v Rennes - Champions League – ESPN
19:45 Middlesbrough v Swansea City – Championship – Swans TV & Sky Sports Red Button
19:45 Sheffield Wednesday v Reading – Championship - Sky Sports Football & Main Event
19:45 Blackburn Rovers v Millwall – Championship - Sky Sports Red Button
19:45 Luton v Norwich – Championship - Sky Sports Red Button
19:45 Nottingham Forest v Watford - Championship - Sky Sports Red Button
19:45 Wycombe v Stoke - Championship - Sky Sports Red Button
20:00 Man United v Paris St Germain - Champions League – BT Sport 2
20:00 Sevilla v Chelsea - Champions League – BT Sport 3
20:00 Ferencvaros v Barcelona - Champions League – ESPN
20:00 Borussia Dortmund v Lazio - Champions League – BT Sport Red Button
20:00 Club Brugge v Zenit St Petersburg - Champions League – BT Sport Red Button
20:00 Juventus v Dynamo Kiev - Champions League – BT Sport Red Button
22:30 EFL on Quest – Highlights - QUEST

Thursday 3rd December
17:55 FC Zorya Luhansk v Leicester - Europa League - BT Sport 1
17:55 LASK v Tottenham - Europa League - BT Sport 2
17:55 AC Milan v Celtic - Europa League - BT Sport 3
17:55 Lille v Sparta Prague - Europa League - ESPN
17:55 AEK Athens v SC Braga - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
17:55 Antwerp v Ludogorets - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
17:55 CSKA Moscow v Wolfsberger - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
17:55 Red Star Belgrade v Hoffenheim - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
17:55 FK Qarabag v Maccabi Tel-Aviv - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
17:55 Feyenoord v Dinamo Zagreb - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
17:55 Gent v Slovan Liberec - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
17:55 Sivasspor v Villarreal - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
20:00 Arsenal v Rapid Vienna - Europa League - BT Sport 2
20:00 Molde v Dundalk - Europa League - ESPN
20:00 AC Omonia v PAOK - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
20:00 AZ Alkmaar v Napoli - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
20:00 Benfica v Lech Poznan - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
20:00 CFR Cluj v CSKA Sofia - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
20:00 Granada v PSV Eindhoven - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
20:00 Nice v Bayer Leverkusen - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
20:00 Real Sociedad v Rijeka - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
20:00 Roma v Young Boys - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)
20:00 Slavia Prague v Hapoel Be'er Sheva - Europa League - BT Sport Digital (on-line only)

Friday 4th December
19:30 Hertha Berlin v Union Berlin – Bundesliga -BT Sport 2
19:45 Barnsley v Bournemouth – Championship - Sky Sports Football & Main Event
19:45 Queen of the South v Inverness CT - Scottish Championship - BBC Scotland
20:00 Athletic Bilbao v Celta Vigo - La Liga - LaLigaTV
20:00 Nimes v Marseille - Ligue 1 - BT Sport 3
Last edited by stevethejack on 25 Nov 2020 11:49, edited 74 times in total.



Post Reply